foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

WYJAZD DO RUDY ŚLĄSKIEJ NA BASEN

Klasy: VA w nagrodę, a klasa III GM – na wielką prośbę uczniów – pojechały do Rudy Śląskiej, do Aquadromu. I młodzież i dzieciaki – wszyscy – bawili się wspaniale. Gimnazjaliści zachwycili się Wirkiem – najbardziej spektakularną zjeżdżalnią Aquadromu.

Zakończona jest ona wielkim lejkiem, w którym płynie się z zawrotną prędkością, wpadając w wir, by na końcu wylądować w basenie. Uczniowie klasy VA z wielkim zaangażowaniem zdobywali…Mokry Bąbel – czyli wielką, nadmuchaną piłkę zakończoną gejzerem. Celem zabawy było dostanie się (a właściwie „wdrapanie się”) pod kapelusz gejzera, skąd można podziwiać Aquadrom lub… zjechać ze śmiechem do wody. Wszyscy dali się porwać fali  morskich emocji na Wielkim Sztormie oraz Pętli Chebzie – czyli wirowi, który jak wartka, „pokręcona” rzeka porywał każdego… Podczas wodnych zabaw minuty pędziły bardzo szybko i gdy wybiła końcowa godzina, uczniowie z lekkim niedosytem oraz przyrzeczeniem, że „przyjadą tu znowu” udali się do basenowej szatni.

Licznik odwiedzin

533249
Today
All days
1173
533249

2019-05-24 22:57

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved