foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

Gabinet pedagoga

Pedagogiem w naszej szkole jest p. Mirosława Magiera - Bartosz. W tym gabinecie dla Naszych uczniów drzwi nigdy nie są zamknięte. Każdy zostanie wysłuchany - a jego problem znajdzie rozwiązanie. Uczniowie darzą P. pedagog ogromnym zaufaniem.

Read More

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

Read More

15 listopada odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania pt.„ Europa pełna baśni”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów różnych szkół z Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich. Dzieci czytały baśnie pięknie i z wielkim zaangażowaniem. Ostatecznie jury, w skład którego weszli nauczyciele naszej szkoły - pani Teresa, szkolny bibliotekarz i pani Agnieszka, nauczyciel języka polskiego oraz pani Ania, przedstawiciel zaprzyjaźnionej z naszą szkołą Filii Nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

W klasyfikacji dzieci młodszych z klas I-III, I miejsce zajął, bezkonkurencyjny i jednocześnie najmłodszy uczestnik konkursu, Gabriel ze Szkoły Podstawowej Nr 14 w Chorzowie, miejsce II – ex aequo – zajęli Kamil  i Patryk, koledzy Gabriela z tej samej szkoły. Miejsce III zajęła uczennica klasy IIIa naszej szkoły - Andżelika. W klasyfikacji starszej grupy wiekowej miejsce I zajął Maciej ze Szkoły Podstawowej Nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi z Siemianowic Śląskich. Miejsce II – ex aequo – zostało przyznane uczniowi naszej szkoły, Natanowi z klasy VIa i Kamilowi ze Szkoły Podstawowej Nr 39 Specjalnej w Katowicach. Miejsce III zajęła Julia ze Szkoły Podstawowej Nr 47 w Katowicach. Wszyscy czytali pięknie i byli przejęci udziałem w konkursie. Wygrani ze swego sukcesu cieszyli tak ogromnie, że wszyscy cieszyliśmy się razem z nimi. Atmosfera była wspaniała! Na koniec uczniowie stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Jury, ogłaszając wyniki, podziękowało wszystkim za udział w współzawodnictwie, nauczycielom zaś za przygotowanie uczestników i zaprosiło do udziału w przyszłorocznej, IV edycji konkursu. Imprezę, po raz trzeci, przygotowała i poprowadziła pani Elżbieta, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i geografii naszej szkoły. Dziękujemy.

Licznik odwiedzin

208990
Today
All days
77
208990

2018-04-24 03:06

Facebook

 

2018 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved