foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

15 listopada odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania pt.„ Europa pełna baśni”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów różnych szkół z Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich. Dzieci czytały baśnie pięknie i z wielkim zaangażowaniem. Ostatecznie jury, w skład którego weszli nauczyciele naszej szkoły - pani Teresa, szkolny bibliotekarz i pani Agnieszka, nauczyciel języka polskiego oraz pani Ania, przedstawiciel zaprzyjaźnionej z naszą szkołą Filii Nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

W klasyfikacji dzieci młodszych z klas I-III, I miejsce zajął, bezkonkurencyjny i jednocześnie najmłodszy uczestnik konkursu, Gabriel ze Szkoły Podstawowej Nr 14 w Chorzowie, miejsce II – ex aequo – zajęli Kamil  i Patryk, koledzy Gabriela z tej samej szkoły. Miejsce III zajęła uczennica klasy IIIa naszej szkoły - Andżelika. W klasyfikacji starszej grupy wiekowej miejsce I zajął Maciej ze Szkoły Podstawowej Nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi z Siemianowic Śląskich. Miejsce II – ex aequo – zostało przyznane uczniowi naszej szkoły, Natanowi z klasy VIa i Kamilowi ze Szkoły Podstawowej Nr 39 Specjalnej w Katowicach. Miejsce III zajęła Julia ze Szkoły Podstawowej Nr 47 w Katowicach. Wszyscy czytali pięknie i byli przejęci udziałem w konkursie. Wygrani ze swego sukcesu cieszyli tak ogromnie, że wszyscy cieszyliśmy się razem z nimi. Atmosfera była wspaniała! Na koniec uczniowie stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Jury, ogłaszając wyniki, podziękowało wszystkim za udział w współzawodnictwie, nauczycielom zaś za przygotowanie uczestników i zaprosiło do udziału w przyszłorocznej, IV edycji konkursu. Imprezę, po raz trzeci, przygotowała i poprowadziła pani Elżbieta, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i geografii naszej szkoły. Dziękujemy.

Licznik odwiedzin

439124
Today
All days
2748
439124

2019-01-17 23:01

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved