foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

Gabinet pedagoga

Pedagogiem w naszej szkole jest p. Mirosława Magiera - Bartosz. W tym gabinecie dla Naszych uczniów drzwi nigdy nie są zamknięte. Każdy zostanie wysłuchany - a jego problem znajdzie rozwiązanie. Uczniowie darzą P. pedagog ogromnym zaufaniem.

Read More

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

Read More

Wtorek, 21 listopada upłynął uczniom klasy Ia, IIb ,IIIa, IVb i OTE bardzo artystycznie. Dzieci wybrały się wraz z wychowawcami do Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Tam zobaczyły wystawę śląskich artystów współczesnych pt. „Linia i chaos – kompozycje przestrzenne świata”. Uczniowie nie tylko oglądali wystawę, sami też stali się artystami. Ich zadaniem było, pracując indywidualnie i w parach, stworzenie pracy awangardowej. Powstały bardzo ciekawe kompozycje. Do dyspozycji mali twórcy mieli duży arkusz bristolu, zdjęcia obiektów sztuki z całego świata, flamastry, kredki, kolorowe taśmy. Wycieczkę zorganizowała pani Elżbieta – wychowawca klasy IIb. To było bardzo ciekawe doświadczenie dla wszystkich. Jak się okazuje, artysta drzemie w każdym z nas.

Licznik odwiedzin

209013
Today
All days
100
209013

2018-04-24 03:09

Facebook

 

2018 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved