foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

Wtorek, 21 listopada upłynął uczniom klasy Ia, IIb ,IIIa, IVb i OTE bardzo artystycznie. Dzieci wybrały się wraz z wychowawcami do Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Tam zobaczyły wystawę śląskich artystów współczesnych pt. „Linia i chaos – kompozycje przestrzenne świata”. Uczniowie nie tylko oglądali wystawę, sami też stali się artystami. Ich zadaniem było, pracując indywidualnie i w parach, stworzenie pracy awangardowej. Powstały bardzo ciekawe kompozycje. Do dyspozycji mali twórcy mieli duży arkusz bristolu, zdjęcia obiektów sztuki z całego świata, flamastry, kredki, kolorowe taśmy. Wycieczkę zorganizowała pani Elżbieta – wychowawca klasy IIb. To było bardzo ciekawe doświadczenie dla wszystkich. Jak się okazuje, artysta drzemie w każdym z nas.

Licznik odwiedzin

439115
Today
All days
2739
439115

2019-01-17 22:55

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved