foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

22 listopada był dniem w naszej szkole trochę innym niż wszystkie. Stało się tak za sprawą koncertu pt. „Muzyka przy świecach” przygotowanego i poprowadzonego przez panią Natalię - nauczyciela muzyki. Wraz z początkiem trzeciej lekcji zebraliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, która wyglądała zupełnie inaczej niż zwykle. Półmrok oświetlany blaskiem świec, tlących się na zaaranżowanej scenie – to robiło wrażenie.  Pani Natalia przywitała wszystkich serdecznie i uprzedziła, iż będziemy słuchaczami tekstów i muzyki refleksyjnej, wymagającej skupienia i powagi.

Tak się też stało. Ze sceny popłynęły dźwięki piosenek Marka Grechuty, Ryszarda Rynkowskiego, Kayah, Varius Manx, Maryli i wielu innych, przeplatane poezją Gałczyńskiego, Szymborskiej, Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Staffa, którą czytały panie Małgorzaty – pani psycholog i pani z  matematyki. Było pięknie – trochę romantycznie, refleksyjnie, spokojnie i wzruszająco. Nasi uczniowie jak zwykle popisali się swymi talentami. Prawdziwym objawieniem okazał się występ Damiana z klasy Vb, który zaśpiewał „Dni, których nie znamy” M. Grechuty – dostał ogromne brawa. Wystąpili także Ci, których widujemy często i jak zwykle nie zawiedli. Kuba z klasy VIIb wzruszająco zaśpiewał piosenkę Maryli  „Łatwopalni”, Maja, Dominika i Roksana  z Va wspólnie wykonały „Linoskoczka” – wszystkim się ogromnie podobało. Trzech super chłopaków – Natan z VIa, Paweł z VIIc i Szymon z VIIa zaprezentowali „Wznieś serce nad zło” R. Rynkowskiego i wszyscy oklaskiwali ich gorąco. Chłopcy z obu klas czwartych, razem – w piątkę, zaśpiewali piosenkę  „Jak  obłok” poprzedzoną wierszem  Staffa „Rzeczywistość”. Kinga z klasy VIIb wystąpiła z piosenką  „Małe szczęścia”, wzbogacając występ małym ruchem scenicznym. O miłości śpiewała Kasia z VId w piosence „Kiedyś byłam różą” – wyglądała i brzmiała bardzo ładnie z czerwoną różą w ręku, w blasku świec. Na wszystkich niesamowite wrażenie wywarł występ Kaspra z klasy IVb, który czyściutko, delikatnym głosem wyśpiewał piosenkę, którą pani Natalia sama przetłumaczyła z języka angielskiego na tę okazję, zatytułowaną „Cicha burza” – hit konkursu Eurowizji sprzed kilku lat, niektórzy z nas się nie na żarty wzruszyli podczas tego występu. Koncert zamknęła Weronika z klasy VId piosenką Varius Manx „Orła cień”. Chyba nigdy wcześniej nie słyszeliśmy w naszej szkole tak gorących braw jak podczas tego koncertu. Chyba żaden występ dotąd tak nas nie przejął. To było prawdziwe wydarzenie! Zachwycający akompaniament pani Natalii, ciepłe brzmienie głosów czytających poezję – to wszystko stworzyło wspaniałą atmosferę, dzięki której nikomu nie przyszło do głowy rozrabiać, nikogo nie trzeba było nadmiernie uciszać. Mamy nadzieję na powtórkę imprezy w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli to wydarzenie.

Licznik odwiedzin

439014
Today
All days
2638
439014

2019-01-17 21:53

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved