foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

Gabinet pedagoga

Pedagogiem w naszej szkole jest p. Mirosława Magiera - Bartosz. W tym gabinecie dla Naszych uczniów drzwi nigdy nie są zamknięte. Każdy zostanie wysłuchany - a jego problem znajdzie rozwiązanie. Uczniowie darzą P. pedagog ogromnym zaufaniem.

Read More

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

Read More

22 listopada był dniem w naszej szkole trochę innym niż wszystkie. Stało się tak za sprawą koncertu pt. „Muzyka przy świecach” przygotowanego i poprowadzonego przez panią Natalię - nauczyciela muzyki. Wraz z początkiem trzeciej lekcji zebraliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, która wyglądała zupełnie inaczej niż zwykle. Półmrok oświetlany blaskiem świec, tlących się na zaaranżowanej scenie – to robiło wrażenie.  Pani Natalia przywitała wszystkich serdecznie i uprzedziła, iż będziemy słuchaczami tekstów i muzyki refleksyjnej, wymagającej skupienia i powagi.

Tak się też stało. Ze sceny popłynęły dźwięki piosenek Marka Grechuty, Ryszarda Rynkowskiego, Kayah, Varius Manx, Maryli i wielu innych, przeplatane poezją Gałczyńskiego, Szymborskiej, Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Staffa, którą czytały panie Małgorzaty – pani psycholog i pani z  matematyki. Było pięknie – trochę romantycznie, refleksyjnie, spokojnie i wzruszająco. Nasi uczniowie jak zwykle popisali się swymi talentami. Prawdziwym objawieniem okazał się występ Damiana z klasy Vb, który zaśpiewał „Dni, których nie znamy” M. Grechuty – dostał ogromne brawa. Wystąpili także Ci, których widujemy często i jak zwykle nie zawiedli. Kuba z klasy VIIb wzruszająco zaśpiewał piosenkę Maryli  „Łatwopalni”, Maja, Dominika i Roksana  z Va wspólnie wykonały „Linoskoczka” – wszystkim się ogromnie podobało. Trzech super chłopaków – Natan z VIa, Paweł z VIIc i Szymon z VIIa zaprezentowali „Wznieś serce nad zło” R. Rynkowskiego i wszyscy oklaskiwali ich gorąco. Chłopcy z obu klas czwartych, razem – w piątkę, zaśpiewali piosenkę  „Jak  obłok” poprzedzoną wierszem  Staffa „Rzeczywistość”. Kinga z klasy VIIb wystąpiła z piosenką  „Małe szczęścia”, wzbogacając występ małym ruchem scenicznym. O miłości śpiewała Kasia z VId w piosence „Kiedyś byłam różą” – wyglądała i brzmiała bardzo ładnie z czerwoną różą w ręku, w blasku świec. Na wszystkich niesamowite wrażenie wywarł występ Kaspra z klasy IVb, który czyściutko, delikatnym głosem wyśpiewał piosenkę, którą pani Natalia sama przetłumaczyła z języka angielskiego na tę okazję, zatytułowaną „Cicha burza” – hit konkursu Eurowizji sprzed kilku lat, niektórzy z nas się nie na żarty wzruszyli podczas tego występu. Koncert zamknęła Weronika z klasy VId piosenką Varius Manx „Orła cień”. Chyba nigdy wcześniej nie słyszeliśmy w naszej szkole tak gorących braw jak podczas tego koncertu. Chyba żaden występ dotąd tak nas nie przejął. To było prawdziwe wydarzenie! Zachwycający akompaniament pani Natalii, ciepłe brzmienie głosów czytających poezję – to wszystko stworzyło wspaniałą atmosferę, dzięki której nikomu nie przyszło do głowy rozrabiać, nikogo nie trzeba było nadmiernie uciszać. Mamy nadzieję na powtórkę imprezy w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli to wydarzenie.

Licznik odwiedzin

208989
Today
All days
76
208989

2018-04-24 03:06

Facebook

 

2018 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved