foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

Gabinet pedagoga

Pedagogiem w naszej szkole jest p. Mirosława Magiera - Bartosz. W tym gabinecie dla Naszych uczniów drzwi nigdy nie są zamknięte. Każdy zostanie wysłuchany - a jego problem znajdzie rozwiązanie. Uczniowie darzą P. pedagog ogromnym zaufaniem.

Read More

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

Read More

Ostatniego dnia listopada w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” odbył się „Festiwal Talentów” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Katowic, w którym wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły - Kasia z klasy VId i Kuba z klasy VIIb, których do występu przygotowała pani Natalia. Kasia i Kuba zaśpiewali w duecie, tak jak kiedyś Kayah i Bregovic, znaną wszystkim pieśń „Čaje šukarije”.

Nasi uczniowie zaprezentowali się świetnie, zdecydowanie wyróżnili się na tle innych wykonawców, przykuli uwagę widzów pięknym śpiewem i odwagą wykonania. Festiwal wraz z MDK „Bogucice-Zawodzie” współorganizowała Specjalna Szkoła Podstawowa Nr 39 im. św. Jana Pawła II w Katowicach. Występom uczestników festiwalu przysłuchiwał się Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun  i Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych w Katowicach Izabela Górecka. Wszyscy uczestnicy „Festiwalu Talentów” otrzymali atrakcyjne nagrody.

Licznik odwiedzin

209035
Today
All days
122
209035

2018-04-24 03:12

Facebook

 

2018 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved