foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

Ostatniego dnia listopada w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” odbył się „Festiwal Talentów” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Katowic, w którym wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły - Kasia z klasy VId i Kuba z klasy VIIb, których do występu przygotowała pani Natalia. Kasia i Kuba zaśpiewali w duecie, tak jak kiedyś Kayah i Bregovic, znaną wszystkim pieśń „Čaje šukarije”.

Nasi uczniowie zaprezentowali się świetnie, zdecydowanie wyróżnili się na tle innych wykonawców, przykuli uwagę widzów pięknym śpiewem i odwagą wykonania. Festiwal wraz z MDK „Bogucice-Zawodzie” współorganizowała Specjalna Szkoła Podstawowa Nr 39 im. św. Jana Pawła II w Katowicach. Występom uczestników festiwalu przysłuchiwał się Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun  i Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych w Katowicach Izabela Górecka. Wszyscy uczestnicy „Festiwalu Talentów” otrzymali atrakcyjne nagrody.

Licznik odwiedzin

439118
Today
All days
2742
439118

2019-01-17 23:00

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved