foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

Gabinet pedagoga

Pedagogiem w naszej szkole jest p. Mirosława Magiera - Bartosz. W tym gabinecie dla Naszych uczniów drzwi nigdy nie są zamknięte. Każdy zostanie wysłuchany - a jego problem znajdzie rozwiązanie. Uczniowie darzą P. pedagog ogromnym zaufaniem.

Read More

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

Read More

W listopadzie w naszej szkole sporo się działo. Jednym z wydarzeń, które miało miejsce na przestrzeni całego miesiąca, był cykl zajęć prozdrowotnych pt. „Wpływ odżywiania na zdrowie człowieka”. Zajęcia poprowadzili nauczyciele odpowiedzialni w naszej szkole za program prozdrowotny: pani Dorota - nauczyciel polskiego, pani Dorota – nauczyciel angielskiego i pani Małgorzata – katecheta. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych.

Podczas prozdrowotnych lekcji odbywały się prezentacje, warsztaty i pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie mogli dowiedzieć się także, czym są zaburzenia żywienia - anoreksja i bulimia. Sporo miejsca poświęcono tematowi szkodliwości używek, jakimi są nikotyna i alkohol. W ramach zajęć odbył się także konkurs na plakat pt. „Zdrowo żyjemy”. Sprawom zdrowia poświęcamy w naszej szkole dużo miejsca. Zdrowie to przecież najcenniejsze, co mamy. Ważne, abyśmy potrafili o nie dbać.

Licznik odwiedzin

209034
Today
All days
121
209034

2018-04-24 03:12

Facebook

 

2018 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved