foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

W listopadzie w naszej szkole sporo się działo. Jednym z wydarzeń, które miało miejsce na przestrzeni całego miesiąca, był cykl zajęć prozdrowotnych pt. „Wpływ odżywiania na zdrowie człowieka”. Zajęcia poprowadzili nauczyciele odpowiedzialni w naszej szkole za program prozdrowotny: pani Dorota - nauczyciel polskiego, pani Dorota – nauczyciel angielskiego i pani Małgorzata – katecheta. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych.

Podczas prozdrowotnych lekcji odbywały się prezentacje, warsztaty i pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie mogli dowiedzieć się także, czym są zaburzenia żywienia - anoreksja i bulimia. Sporo miejsca poświęcono tematowi szkodliwości używek, jakimi są nikotyna i alkohol. W ramach zajęć odbył się także konkurs na plakat pt. „Zdrowo żyjemy”. Sprawom zdrowia poświęcamy w naszej szkole dużo miejsca. Zdrowie to przecież najcenniejsze, co mamy. Ważne, abyśmy potrafili o nie dbać.

Licznik odwiedzin

439050
Today
All days
2674
439050

2019-01-17 22:20

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved