foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

25 lat temu Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło dzień 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem spotkania był Stadion Śląski wraz z Naszą Szkołą oraz Olimpiady Specjalne Śląskie, Ośrodek dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Pana Jezusa z Rudy Śląskiej. W imprezie wzięli udział uczniowie i wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Rybnika, Ośrodka dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serca Pana Jezusa z Rudy Śląskiej i szkół specjalnych: Zespołu Szkół Nr 9 z Jastrzębia Zdroju i katowickich szkół podstawowych nr 7, nr 6 i oczywiście naszej szkoły.Imprezę poprowadziła pani Mirosława - nasza pani pedagog, która rozpoczęła spotkanie przywitaniem gości specjalnych - Izabeli Góreckiej Pełnomocnika Prezydenta Katowic ds. Osób Niepełnosprawnych oraz dyrektorów placówek – współorganizatorów wydarzenia: Elżbiety Ślęzakiewicz, Dariusza Sitko, Dariusza Wosza i Michała Wojtczaka przedstawiciela Stadionu Śląskiego.

Dzieci podczas imprezy zdobiły pierniczki, robiły ozdoby świąteczne i kartki, układały mega-puzzle, brały udział w konkurencjach sprawnościowych, jak gra w minigolfa, rzut do celu, łowienie styropianowych rybek – wszystko przy dźwiękach świątecznej muzyki i słodkim poczęstunku. Najważniejsze jednak tego dnia było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obdarował wszystkich uczestników imprezy bez żadnego wyjątku. Uczestnicy zabawy otrzymali od Mikołaja kolorowe plecaczki Quechua. Kto tylko chciał, mógł sobie zrobić zdjęcie z Mikołajem, który okazał nam wielką serdeczność i cierpliwość. Wróciliśmy do szkoły z prezentami i w świątecznych nastrojach. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w organizacji obchodów święta.

Licznik odwiedzin

439066
Today
All days
2690
439066

2019-01-17 22:28

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved