foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

W grudniu odbył się XVI Środowiskowy Konkurs Plastyczny „Święta Bożego Narodzenia”. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Łańcuch choinkowy”.  Natomiast w styczniu Pani Agnieszka zorganizowała dwa szkolne konkursy polonistyczne – konkurs ze znajomości lektury dla klas VII oraz Szkolny konkurs ortograficzny. W środę 10 stycznia wszyscy uczniowie, który wzięli udział w tych konkursach zostali nagrodzeni podczas szkolnego apelu.

W konkursie „Łańcuch choinkowy” wzięli udział uczniowie i wychowankowie przedszkoli z różnych placówek. Uczestnikami konkursu były SP Nr 14 z Chorzowa, SP Nr 14 S z Zabrza, SP i Nr 12 S z Rudy Śląskiej, SP Nr 55  oraz SP Nr 7  z Katowic, a także Oddziały Przedszkolne przy SP Nr 12 S z Rudy Śląskiej, Miejskie Przedszkole Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi z Mysłowic i oczywiście uczniowie naszej szkoły. Łańcuchy wykonane przez dzieci i młodzież były wspaniałe, jury miało bardzo twardy orzech do zgryzienia. Grand Prix konkursu otrzymała Maja– uczennica klasy 5a naszej szkoły. W toku obrad pierwsze miejsce przyznano ex aequo Patrykowi ze SP Nr 14 S z Chorzowa, Adrianowi z SP Nr 7 S z Katowic, Nikoli z SP nr 14 S z Zabrza oraz Kornelowi – uczniowi klasy 6b naszej szkoły. Na pierwszym miejscu znalazła się także grupa „Żuczki” oddziału przedszkolnego przy SP Nr 12 S z Rudy Śląskiej. Specjalne wyróżnienie otrzymali uczniowie SP Nr 14 S z Chorzowa za wykonanie najdłuższego łańcucha, który mierzył 11 m 30 cm. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami i dyplomami. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy talentu plastycznego i dziękujemy za udział. Wykonane przez Was łańcuchy pięknie przyozdobiły szkolne korytarze i choinki. Zachęcamy do udziału w kolejnym konkursie plastycznym pt. „ Drzewa w zimowej szacie”.

Licznik odwiedzin

439033
Today
All days
2657
439033

2019-01-17 22:03

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved