foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

Gabinet pedagoga

Pedagogiem w naszej szkole jest p. Mirosława Magiera - Bartosz. W tym gabinecie dla Naszych uczniów drzwi nigdy nie są zamknięte. Każdy zostanie wysłuchany - a jego problem znajdzie rozwiązanie. Uczniowie darzą P. pedagog ogromnym zaufaniem.

Read More

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

Read More

W grudniu odbył się XVI Środowiskowy Konkurs Plastyczny „Święta Bożego Narodzenia”. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Łańcuch choinkowy”.  Natomiast w styczniu Pani Agnieszka zorganizowała dwa szkolne konkursy polonistyczne – konkurs ze znajomości lektury dla klas VII oraz Szkolny konkurs ortograficzny. W środę 10 stycznia wszyscy uczniowie, który wzięli udział w tych konkursach zostali nagrodzeni podczas szkolnego apelu.

W konkursie „Łańcuch choinkowy” wzięli udział uczniowie i wychowankowie przedszkoli z różnych placówek. Uczestnikami konkursu były SP Nr 14 z Chorzowa, SP Nr 14 S z Zabrza, SP i Nr 12 S z Rudy Śląskiej, SP Nr 55  oraz SP Nr 7  z Katowic, a także Oddziały Przedszkolne przy SP Nr 12 S z Rudy Śląskiej, Miejskie Przedszkole Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi z Mysłowic i oczywiście uczniowie naszej szkoły. Łańcuchy wykonane przez dzieci i młodzież były wspaniałe, jury miało bardzo twardy orzech do zgryzienia. Grand Prix konkursu otrzymała Maja– uczennica klasy 5a naszej szkoły. W toku obrad pierwsze miejsce przyznano ex aequo Patrykowi ze SP Nr 14 S z Chorzowa, Adrianowi z SP Nr 7 S z Katowic, Nikoli z SP nr 14 S z Zabrza oraz Kornelowi – uczniowi klasy 6b naszej szkoły. Na pierwszym miejscu znalazła się także grupa „Żuczki” oddziału przedszkolnego przy SP Nr 12 S z Rudy Śląskiej. Specjalne wyróżnienie otrzymali uczniowie SP Nr 14 S z Chorzowa za wykonanie najdłuższego łańcucha, który mierzył 11 m 30 cm. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami i dyplomami. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy talentu plastycznego i dziękujemy za udział. Wykonane przez Was łańcuchy pięknie przyozdobiły szkolne korytarze i choinki. Zachęcamy do udziału w kolejnym konkursie plastycznym pt. „ Drzewa w zimowej szacie”.

Licznik odwiedzin

208988
Today
All days
75
208988

2018-04-24 03:06

Facebook

 

2018 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved