foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

W piątek 12 stycznia uczniowie klas trzecich i klasa II A były na wycieczce w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Katowicach Szopienicach. W trakcie wycieczki dzieci miały okazję dokładnie zobaczyć sprzęty i zaopatrzenie wozu strażackiego oraz różne pojazdy do zadań specjalnych, którymi na co dzień posługuję się strażacy.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań a pan przewodnik – strażak na nie cierpliwie odpowiadał, oprowadzając uczniów po salach edukacyjnych, gdzie zobaczyliśmy m.in. „spalony pokój”, przedstawiający  skutki pożaru typowego pokoju mieszkalnego. W czasie prezentacji można było usłyszeć trzaski palącego się drewna, syreny samochodów strażackich, a także zobaczyć wydobywający się dym, imitujący prawdziwy pożar. Zrobiło to na wszystkich ogromne wrażanie. Pan przewodnik przypomniał nam w jaki sposób należy wzywać pomoc w razie potrzeby i w jakich sytuacjach należy to robić. Obejrzeliśmy także filmy pokazujące pracę strażaków. Na końcu przeszliśmy do "Małej strażnicy", gdzie w małym wozie strażackim, przystosowanym do celów edukacyjnych, dzieci mogły wypróbować narzędzia, którymi posługują się strażacy oraz, co wzbudziło duży entuzjazm, stroje strażackie, w które wszyscy się przebrali. To była fantastyczna, bardzo pouczająca i ciekawa wycieczka - na pewno uczniowie naszej szkoły jeszcze nie jeden raz odwiedzą to miejsce. 

 

Licznik odwiedzin

439119
Today
All days
2743
439119

2019-01-17 23:00

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved