foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

Gabinet pedagoga

Pedagogiem w naszej szkole jest p. Mirosława Magiera - Bartosz. W tym gabinecie dla Naszych uczniów drzwi nigdy nie są zamknięte. Każdy zostanie wysłuchany - a jego problem znajdzie rozwiązanie. Uczniowie darzą P. pedagog ogromnym zaufaniem.

Read More

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

Read More

W piątek 12 stycznia uczniowie klas trzecich i klasa II A były na wycieczce w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Katowicach Szopienicach. W trakcie wycieczki dzieci miały okazję dokładnie zobaczyć sprzęty i zaopatrzenie wozu strażackiego oraz różne pojazdy do zadań specjalnych, którymi na co dzień posługuję się strażacy.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań a pan przewodnik – strażak na nie cierpliwie odpowiadał, oprowadzając uczniów po salach edukacyjnych, gdzie zobaczyliśmy m.in. „spalony pokój”, przedstawiający  skutki pożaru typowego pokoju mieszkalnego. W czasie prezentacji można było usłyszeć trzaski palącego się drewna, syreny samochodów strażackich, a także zobaczyć wydobywający się dym, imitujący prawdziwy pożar. Zrobiło to na wszystkich ogromne wrażanie. Pan przewodnik przypomniał nam w jaki sposób należy wzywać pomoc w razie potrzeby i w jakich sytuacjach należy to robić. Obejrzeliśmy także filmy pokazujące pracę strażaków. Na końcu przeszliśmy do "Małej strażnicy", gdzie w małym wozie strażackim, przystosowanym do celów edukacyjnych, dzieci mogły wypróbować narzędzia, którymi posługują się strażacy oraz, co wzbudziło duży entuzjazm, stroje strażackie, w które wszyscy się przebrali. To była fantastyczna, bardzo pouczająca i ciekawa wycieczka - na pewno uczniowie naszej szkoły jeszcze nie jeden raz odwiedzą to miejsce. 

 

Licznik odwiedzin

208991
Today
All days
78
208991

2018-04-24 03:06

Facebook

 

2018 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved