foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

Gabinet pedagoga

Pedagogiem w naszej szkole jest p. Mirosława Magiera - Bartosz. W tym gabinecie dla Naszych uczniów drzwi nigdy nie są zamknięte. Każdy zostanie wysłuchany - a jego problem znajdzie rozwiązanie. Uczniowie darzą P. pedagog ogromnym zaufaniem.

Read More

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

Read More

 

Od poniedziałku 19 lutego w naszej szkole odbywał się Tydzień Przedmiotów Ścisłych – królowały matematyka, chemia i informatyka. W poniedziałek i wtorek odbywał się konkurs informatyczny, w którym wzięli udział uczniowie całej szkoły. Środa należała do matematyki. Tego dnia nasi wychowankowie rozwiązywali zagadki matematyczne, pracując w grupach. Czwartek wypełnił pokaz doświadczeń chemicznych.

W drodze zaciekłej, ale uczciwej rywalizacji wyłonieni zostali najzdolniejsi ze zdolnych. Najlepsze umysły ścisłe naszej szkoły w klasach I-IV to: Bartłomiej  z 4b, Szymon z klasy 1a i Maksymilian z 3a. Gran Prix w tej kategorii wiekowej otrzymał Kacper z klasy 3a. W klasach starszych bezkonkurencyjni okazali się: Maja z 5a, Kornel z 6b oraz Weronika z 6d. Gran Prix otrzymali Damian z 5b i Paweł z 7c. Warto wspomnieć, że oprócz rozwijania umiejętności matematycznych, nasi uczniowie biorąc udział w wymienionych konkursach, rozwijali także współpracę w grupie oraz kompetencje społeczne, tak dla nich ważne. Oczywiście przy okazji wszyscy świetnie się bawili. Uczniom gratulujemy wyników, nauczycielom pomysłów i kreatywności.

 

Licznik odwiedzin

209002
Today
All days
89
209002

2018-04-24 03:08

Facebook

 

2018 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved