foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

 

Od poniedziałku 19 lutego w naszej szkole odbywał się Tydzień Przedmiotów Ścisłych – królowały matematyka, chemia i informatyka. W poniedziałek i wtorek odbywał się konkurs informatyczny, w którym wzięli udział uczniowie całej szkoły. Środa należała do matematyki. Tego dnia nasi wychowankowie rozwiązywali zagadki matematyczne, pracując w grupach. Czwartek wypełnił pokaz doświadczeń chemicznych.

W drodze zaciekłej, ale uczciwej rywalizacji wyłonieni zostali najzdolniejsi ze zdolnych. Najlepsze umysły ścisłe naszej szkoły w klasach I-IV to: Bartłomiej  z 4b, Szymon z klasy 1a i Maksymilian z 3a. Gran Prix w tej kategorii wiekowej otrzymał Kacper z klasy 3a. W klasach starszych bezkonkurencyjni okazali się: Maja z 5a, Kornel z 6b oraz Weronika z 6d. Gran Prix otrzymali Damian z 5b i Paweł z 7c. Warto wspomnieć, że oprócz rozwijania umiejętności matematycznych, nasi uczniowie biorąc udział w wymienionych konkursach, rozwijali także współpracę w grupie oraz kompetencje społeczne, tak dla nich ważne. Oczywiście przy okazji wszyscy świetnie się bawili. Uczniom gratulujemy wyników, nauczycielom pomysłów i kreatywności.

 

Licznik odwiedzin

582071
Today
All days
127
582071

2019-06-27 05:57

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved