foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

22 lutego w ramach Tygodnia Przedmiotów Ścisłych, jaki miał miejsce w naszej szkole, odbył się pokaz doświadczeń chemicznych, który poprowadziła pani Małgorzata -  nauczyciel chemii, fizyki i matematyki. W przygotowaniu doświadczeń brali udział uczniowie klas siódmych. W trakcie pokazów można było dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy - między innymi : jak nadmuchać balon bez pomocy ust, jak zrobić lampę lawę czy sztuczny śnieg.

Dowiedzieliśmy się także, co się stanie ( o zgrozo!) gdy będziemy pić zbyt dużo coli. Zobaczyliśmy czym są reakcje katalityczne czy egzotermiczne oraz do czego jest nam potrzebne napięcie powierzchniowe wody. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w zabawę z chemią, zadawali mnóstwo pytań, na które pani Małgorzata wyczerpująco odpowiadała. Najmłodsi byli zachwyceni i nie wierzyli własnym oczom, patrząc na chemiczne czary – mary. Niebawem odbędzie się pokaz doświadczeń fizycznych – już nie możemy się doczekać!

Licznik odwiedzin

730055
Today
All days
1017
730055

2019-08-24 22:54

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved