foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

Gabinet pedagoga

Pedagogiem w naszej szkole jest p. Mirosława Magiera - Bartosz. W tym gabinecie dla Naszych uczniów drzwi nigdy nie są zamknięte. Każdy zostanie wysłuchany - a jego problem znajdzie rozwiązanie. Uczniowie darzą P. pedagog ogromnym zaufaniem.

Read More

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

Read More

22 lutego w ramach Tygodnia Przedmiotów Ścisłych, jaki miał miejsce w naszej szkole, odbył się pokaz doświadczeń chemicznych, który poprowadziła pani Małgorzata -  nauczyciel chemii, fizyki i matematyki. W przygotowaniu doświadczeń brali udział uczniowie klas siódmych. W trakcie pokazów można było dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy - między innymi : jak nadmuchać balon bez pomocy ust, jak zrobić lampę lawę czy sztuczny śnieg.

Dowiedzieliśmy się także, co się stanie ( o zgrozo!) gdy będziemy pić zbyt dużo coli. Zobaczyliśmy czym są reakcje katalityczne czy egzotermiczne oraz do czego jest nam potrzebne napięcie powierzchniowe wody. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w zabawę z chemią, zadawali mnóstwo pytań, na które pani Małgorzata wyczerpująco odpowiadała. Najmłodsi byli zachwyceni i nie wierzyli własnym oczom, patrząc na chemiczne czary – mary. Niebawem odbędzie się pokaz doświadczeń fizycznych – już nie możemy się doczekać!

Licznik odwiedzin

208992
Today
All days
79
208992

2018-04-24 03:07

Facebook

 

2018 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved