foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

W piątek 23 lutego odbył się w naszej szkole apel, podsumowujący wiele imprez, które miały miejsce na przestrzeni ostatniego tygodnia i nie tylko. Pierwszym z wydarzeń, które zostało podsumowane były obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który miał miejsce 21 lutego. W ramach tej imprezy nauczyciele języka polskiego pani Dorota i pani Agnieszka zorganizowały mini turnieje polonistyczne, w których udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły.

Nagrodzeni zostali ci, którzy wykazali się największą znajomością literatury i prawideł, którymi rządzi się nasz piękny język - a byli nimi: w klasach I-III Andżelika i Maksymilian z klasy 3a, zaś w klasach starszych Paweł z klasy 7c i Kacper z klasy 6a.Kolejnym konkursem, którego wyniki zostały ogłoszone był konkurs plastyczny zorganizowany przez panią Magdę – wychowawcę naszych najmłodszych - pt. „ Maska karnawałowa”. I miejsce zdobyła, niewątpliwie plastycznie utalentowana, Weronika z klasy 6d i Damian z klasy 5b. II miejsce zajęła Andżelika z klasy 3a, a III miejsce otrzymała Kinga z klasy 7b i Oliwier z klasy 4a. Wyróżnieni zostali Kuba z klasy 7b i uczniowie OTE Marek, Kamil i Filip. Apel stał się także okazją, aby podsumować i nagrodzić uczniów, którzy wzięli udział w rozgrywkach matematycznych  i informatycznych podczas Tygodnia Przedmiotów Ścisłych. Przed całą szkołą wystąpili także zwycięzcy konkursu poprawnej polszczyzny oraz laureaci konkursu Śznupka „ Mądry uczeń nie bazgrze po murach”. Efekt apelu był taki, że niektórzy - kilkukrotnie wyróżnieni uczniowie, jak Andżelika z klasy 3a i Maja z klasy 5a potrzebowali pomocy kolegów by utrzymać wszystkie dyplomy i nagrody, po prosu nie mieściły się w rękach. Ach!... No i oczywiście gratulowaliśmy także naszym szkolnym sportowcom, zajęcia II miejsca w XVII Międzyszkolnym Turnieju Sportowym „ Dwa Ognie” Dziewcząt i Chłopców. Kiedy apel się kończył ręce bolały od oklasków. Wszyscy niesamowicie cieszymy się z sukcesów szkolnych i międzyszkolnych naszych wychowanków! To wielka przyjemność widzieć uśmiech na twarzach nagradzanych dzieci.

 

Licznik odwiedzin

533275
Today
All days
1199
533275

2019-05-24 23:27

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved