foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

Gabinet pedagoga

Pedagogiem w naszej szkole jest p. Mirosława Magiera - Bartosz. W tym gabinecie dla Naszych uczniów drzwi nigdy nie są zamknięte. Każdy zostanie wysłuchany - a jego problem znajdzie rozwiązanie. Uczniowie darzą P. pedagog ogromnym zaufaniem.

Read More

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

Read More

W piątek 23 lutego odbył się w naszej szkole apel, podsumowujący wiele imprez, które miały miejsce na przestrzeni ostatniego tygodnia i nie tylko. Pierwszym z wydarzeń, które zostało podsumowane były obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który miał miejsce 21 lutego. W ramach tej imprezy nauczyciele języka polskiego pani Dorota i pani Agnieszka zorganizowały mini turnieje polonistyczne, w których udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły.

Nagrodzeni zostali ci, którzy wykazali się największą znajomością literatury i prawideł, którymi rządzi się nasz piękny język - a byli nimi: w klasach I-III Andżelika i Maksymilian z klasy 3a, zaś w klasach starszych Paweł z klasy 7c i Kacper z klasy 6a.Kolejnym konkursem, którego wyniki zostały ogłoszone był konkurs plastyczny zorganizowany przez panią Magdę – wychowawcę naszych najmłodszych - pt. „ Maska karnawałowa”. I miejsce zdobyła, niewątpliwie plastycznie utalentowana, Weronika z klasy 6d i Damian z klasy 5b. II miejsce zajęła Andżelika z klasy 3a, a III miejsce otrzymała Kinga z klasy 7b i Oliwier z klasy 4a. Wyróżnieni zostali Kuba z klasy 7b i uczniowie OTE Marek, Kamil i Filip. Apel stał się także okazją, aby podsumować i nagrodzić uczniów, którzy wzięli udział w rozgrywkach matematycznych  i informatycznych podczas Tygodnia Przedmiotów Ścisłych. Przed całą szkołą wystąpili także zwycięzcy konkursu poprawnej polszczyzny oraz laureaci konkursu Śznupka „ Mądry uczeń nie bazgrze po murach”. Efekt apelu był taki, że niektórzy - kilkukrotnie wyróżnieni uczniowie, jak Andżelika z klasy 3a i Maja z klasy 5a potrzebowali pomocy kolegów by utrzymać wszystkie dyplomy i nagrody, po prosu nie mieściły się w rękach. Ach!... No i oczywiście gratulowaliśmy także naszym szkolnym sportowcom, zajęcia II miejsca w XVII Międzyszkolnym Turnieju Sportowym „ Dwa Ognie” Dziewcząt i Chłopców. Kiedy apel się kończył ręce bolały od oklasków. Wszyscy niesamowicie cieszymy się z sukcesów szkolnych i międzyszkolnych naszych wychowanków! To wielka przyjemność widzieć uśmiech na twarzach nagradzanych dzieci.

 

Licznik odwiedzin

208982
Today
All days
69
208982

2018-04-24 03:05

Facebook

 

2018 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved