foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

Marzec obfituje w naszej szkole w najróżniejsze wydarzenia. Jednym z nich jest, odbywający się w tym roku już po raz czwarty, Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Hasło tegorocznego konkursu odnosiło się do twórczości znanego i lubianego przez nas wszystkich autora i brzmiało „Cenne wartości w życiu każdego człowieka – świat poezji księdza Jana Twardowskiego”. Do konkursu tym razem zgłosiły się  aż 24 osoby. Byli to przedstawiciele w sumie aż ośmiu szkół podstawowych z terenu Katowic  i Siemianowic Śląskich.

Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy I-III oraz klasy IV-VII. Grand Prix  konkursu otrzymał  – Mateusz z klasy VI Szkoły Podstwowej nr 61 Specjalnej z Katowic z wierszem „Jest jeszcze taka miłość”. W kategorii klas I – III pierwsze miejsce otrzymała Martyna z klasy I, uczęszczająca do aAcademy Niepublicznej Integracyjnej z Oddziałami Specjalnymi z Katowic. Drugie miejsce zajął Kamil z klasy III Szkoły Podstawowej nr 47 również z Katowic. Trzecie miejsce otrzymała Anna z klasy II z  aAcademy Niepublicznej Integracyjnej z Oddziałami Specjalnymi z Katowic. Wyróżnienie w młodszej kategorii wiekowej otrzymał Michał z klasy III Szkoły Podstawowej nr 20 z Siemianowic Śląskich. W kategorii starszej - klas IV-VII wygrali uczniowie klas siódmych. Pierwsze miejsce zajął reprezentant naszej szkoły - Paweł z klasy VII c. Drugie  i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Arkadiusz i Kamil ze Szkoły Podstawowej nr 39 z Katowic. Wyróżnienie otrzymała Olga z klasy IV katowickiej Szkoły Podstawowej nr 47. W przerwie konkursu, gdy jury udało się na obrady, wszyscy uczestnicy, otrzymali słodki poczęstunek. Wyłonienie spośród tak licznej grupy dzieci i młodzieży najlepszych, nie było łatwe, bo wszyscy zaprezentowali się świetnie, choć poezja księdza Twardowskiego do prostych w interpretacji nie należy. Tym bardziej wszystkim uczestnikom konkursu należą się słowa uznania i podziękowania za liczne przybycie. Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego jest tradycyjnie pani Elżbieta, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, geografii i terapeuta biofeedback.

 

 

 

Licznik odwiedzin

533247
Today
All days
1171
533247

2019-05-24 22:55

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved