foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

Gabinet pedagoga

Pedagogiem w naszej szkole jest p. Mirosława Magiera - Bartosz. W tym gabinecie dla Naszych uczniów drzwi nigdy nie są zamknięte. Każdy zostanie wysłuchany - a jego problem znajdzie rozwiązanie. Uczniowie darzą P. pedagog ogromnym zaufaniem.

Read More

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

Read More

Marzec obfituje w naszej szkole w najróżniejsze wydarzenia. Jednym z nich jest, odbywający się w tym roku już po raz czwarty, Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Hasło tegorocznego konkursu odnosiło się do twórczości znanego i lubianego przez nas wszystkich autora i brzmiało „Cenne wartości w życiu każdego człowieka – świat poezji księdza Jana Twardowskiego”. Do konkursu tym razem zgłosiły się  aż 24 osoby. Byli to przedstawiciele w sumie aż ośmiu szkół podstawowych z terenu Katowic  i Siemianowic Śląskich.

Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy I-III oraz klasy IV-VII. Grand Prix  konkursu otrzymał  – Mateusz z klasy VI Szkoły Podstwowej nr 61 Specjalnej z Katowic z wierszem „Jest jeszcze taka miłość”. W kategorii klas I – III pierwsze miejsce otrzymała Martyna z klasy I, uczęszczająca do aAcademy Niepublicznej Integracyjnej z Oddziałami Specjalnymi z Katowic. Drugie miejsce zajął Kamil z klasy III Szkoły Podstawowej nr 47 również z Katowic. Trzecie miejsce otrzymała Anna z klasy II z  aAcademy Niepublicznej Integracyjnej z Oddziałami Specjalnymi z Katowic. Wyróżnienie w młodszej kategorii wiekowej otrzymał Michał z klasy III Szkoły Podstawowej nr 20 z Siemianowic Śląskich. W kategorii starszej - klas IV-VII wygrali uczniowie klas siódmych. Pierwsze miejsce zajął reprezentant naszej szkoły - Paweł z klasy VII c. Drugie  i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Arkadiusz i Kamil ze Szkoły Podstawowej nr 39 z Katowic. Wyróżnienie otrzymała Olga z klasy IV katowickiej Szkoły Podstawowej nr 47. W przerwie konkursu, gdy jury udało się na obrady, wszyscy uczestnicy, otrzymali słodki poczęstunek. Wyłonienie spośród tak licznej grupy dzieci i młodzieży najlepszych, nie było łatwe, bo wszyscy zaprezentowali się świetnie, choć poezja księdza Twardowskiego do prostych w interpretacji nie należy. Tym bardziej wszystkim uczestnikom konkursu należą się słowa uznania i podziękowania za liczne przybycie. Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego jest tradycyjnie pani Elżbieta, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, geografii i terapeuta biofeedback.

 

 

 

Licznik odwiedzin

208958
Today
All days
45
208958

2018-04-24 03:02

Facebook

 

2018 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved