foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

Gabinet pedagoga

Pedagogiem w naszej szkole jest p. Mirosława Magiera - Bartosz. W tym gabinecie dla Naszych uczniów drzwi nigdy nie są zamknięte. Każdy zostanie wysłuchany - a jego problem znajdzie rozwiązanie. Uczniowie darzą P. pedagog ogromnym zaufaniem.

Read More

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

Read More

14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Międzynarodowych Mistrzostwach Kulinarnych zorganizowanych przez SP nr 7 w Katowicach. Przedstawicielami naszej placówki byli Piotr, Dominika i Maja z klas piątych oraz Natan, Kinga, Kuba i Beniamin z klas szóstych. Mistrzostwa odbyły się w restauracji "Królestwo" w Katowicach. Celem spotkania była integracja uczniów, zapoznanie z kulturą innych narodów, promocja zdrowego stylu życia oraz rozwijanie sprawności manualnych i umiejętności pracy w grupie. W mistrzostwach uczestniczyły sześcioosobowe reprezentacje szkół specjalnych z Katowic oraz goście z Koszyc i Miskolca.

Zadaniem uczniów było przygotowanie potrawy zgodnie z instrukcją szefa kuchni. W tym roku na stół trafiły pyzy z mięsem. Dominika, Maja i Beniamin dzielnie zagniatali ciasto, robili klopsiki mięsne, a w końcu samodzielnie formowali pyzy. Znaleźli również siły na posiekanie kapusty i pomidorów.W czasie, gdy uczniowie z zapałem zagniatali ciasto na kluski, ich koledzy przygotowali nakrycia i pięknie udekorowali stół. Mistrzynią w tej konkurencji okazała się Kinga. Kiedy pyzy trafiły do garnka, przyszedł czas na część artystyczną. Naszą szkołę reprezentowali Kinga, Natan i Kuba, którzy rozbawili publiczność brawurowym wykonaniem ludowej piosenki „Maryna, gotuj pierogi". Ukoronowaniem Mistrzostw był pyszny obiad. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplom i słodki prezent. Najedzeni i w dobrych humorach wszyscy wrócili do szkoły. Opiekunami naszych uczniów podczas Mistrzostw byli wychowawcy klas 5a i 7b - pani Agnieszka i pan Artur.

 

Licznik odwiedzin

208959
Today
All days
46
208959

2018-04-24 03:02

Facebook

 

2018 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved