foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Międzynarodowych Mistrzostwach Kulinarnych zorganizowanych przez SP nr 7 w Katowicach. Przedstawicielami naszej placówki byli Piotr, Dominika i Maja z klas piątych oraz Natan, Kinga, Kuba i Beniamin z klas szóstych. Mistrzostwa odbyły się w restauracji "Królestwo" w Katowicach. Celem spotkania była integracja uczniów, zapoznanie z kulturą innych narodów, promocja zdrowego stylu życia oraz rozwijanie sprawności manualnych i umiejętności pracy w grupie. W mistrzostwach uczestniczyły sześcioosobowe reprezentacje szkół specjalnych z Katowic oraz goście z Koszyc i Miskolca.

Zadaniem uczniów było przygotowanie potrawy zgodnie z instrukcją szefa kuchni. W tym roku na stół trafiły pyzy z mięsem. Dominika, Maja i Beniamin dzielnie zagniatali ciasto, robili klopsiki mięsne, a w końcu samodzielnie formowali pyzy. Znaleźli również siły na posiekanie kapusty i pomidorów.W czasie, gdy uczniowie z zapałem zagniatali ciasto na kluski, ich koledzy przygotowali nakrycia i pięknie udekorowali stół. Mistrzynią w tej konkurencji okazała się Kinga. Kiedy pyzy trafiły do garnka, przyszedł czas na część artystyczną. Naszą szkołę reprezentowali Kinga, Natan i Kuba, którzy rozbawili publiczność brawurowym wykonaniem ludowej piosenki „Maryna, gotuj pierogi". Ukoronowaniem Mistrzostw był pyszny obiad. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplom i słodki prezent. Najedzeni i w dobrych humorach wszyscy wrócili do szkoły. Opiekunami naszych uczniów podczas Mistrzostw byli wychowawcy klas 5a i 7b - pani Agnieszka i pan Artur.

 

Licznik odwiedzin

506824
Today
All days
890
506824

2019-04-22 20:26

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved