foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

Gabinet pedagoga

Pedagogiem w naszej szkole jest p. Mirosława Magiera - Bartosz. W tym gabinecie dla Naszych uczniów drzwi nigdy nie są zamknięte. Każdy zostanie wysłuchany - a jego problem znajdzie rozwiązanie. Uczniowie darzą P. pedagog ogromnym zaufaniem.

Read More

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

Read More

 

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła, z oczywistych powodów, celebruje to święto w sposób szczególny. W tym roku uczciliśmy je, z powodu wiosennych ferii świątecznych, trochę wcześniej, bo 26 marca. Przygotowywaliśmy się już znacznie wcześniej, dekorując  szkołę na niebiesko, bo to przecież kolor autyzmu. Różnego rodzaju wzory - kwiaty, motyle emblematy wiszą w oknach naszej szkoły. W imprezę zaangażowali się także rodzice i przygotowali na ten dzień niebieskie słodkości – lody, galaretki, ciasteczka, babeczki itp. Ale gwoździem programu i momentem, na który wszyscy czekali tego dnia był występ iluzjonisty. A obejrzeliśmy go w szacownym towarzystwie, gdyż naszą szkołę z okazji święta odwiedziła Pani Grażyna Burek zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Miasta Katowice i Pani Adriana Waśnik wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Wszyscy bawili się doskonale i nie mogli nadziwić się zręcznym sztuczkom magika. Niektórym udało się nawet asystować w kilku trikach. Uczniowie reagowali niezwykle żywiołowo – w końcu nie co dzień przedmioty znikają na naszych oczach, a ze skrzynki wyskakuje puszysty króliczek. Występ zakończył się pamiątkowym zdjęciem w towarzystwie magika, jego asystentki i bohatera jednej ze sztuczek – łaciatego królika. To był niezwykle emocjonujący dzień. Szkolny korytarz jeszcze długo będą zdobić prace plastyczne wykonane przez nauczycieli z okazji tego dnia – wszystkie oczywiście w odcieniach błękitu.

Licznik odwiedzin

208956
Today
All days
43
208956

2018-04-24 03:01

Facebook

 

2018 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved