foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

 

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła, z oczywistych powodów, celebruje to święto w sposób szczególny. W tym roku uczciliśmy je, z powodu wiosennych ferii świątecznych, trochę wcześniej, bo 26 marca. Przygotowywaliśmy się już znacznie wcześniej, dekorując  szkołę na niebiesko, bo to przecież kolor autyzmu. Różnego rodzaju wzory - kwiaty, motyle emblematy wiszą w oknach naszej szkoły. W imprezę zaangażowali się także rodzice i przygotowali na ten dzień niebieskie słodkości – lody, galaretki, ciasteczka, babeczki itp. Ale gwoździem programu i momentem, na który wszyscy czekali tego dnia był występ iluzjonisty. A obejrzeliśmy go w szacownym towarzystwie, gdyż naszą szkołę z okazji święta odwiedziła Pani Grażyna Burek zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Miasta Katowice i Pani Adriana Waśnik wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Wszyscy bawili się doskonale i nie mogli nadziwić się zręcznym sztuczkom magika. Niektórym udało się nawet asystować w kilku trikach. Uczniowie reagowali niezwykle żywiołowo – w końcu nie co dzień przedmioty znikają na naszych oczach, a ze skrzynki wyskakuje puszysty króliczek. Występ zakończył się pamiątkowym zdjęciem w towarzystwie magika, jego asystentki i bohatera jednej ze sztuczek – łaciatego królika. To był niezwykle emocjonujący dzień. Szkolny korytarz jeszcze długo będą zdobić prace plastyczne wykonane przez nauczycieli z okazji tego dnia – wszystkie oczywiście w odcieniach błękitu.

Licznik odwiedzin

533273
Today
All days
1197
533273

2019-05-24 23:27

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved