foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

17 kwietnia odbył się XVII Miejski Festiwal Dziecięcych Form Teatralnych i Plastycznych „Twórczość bez Barier”. Organizatorami festiwalu były pani Elżbieta Kiper i pani Dorota Kozłowska – nauczyciele naszej szkoły. Festiwal odbył się w Miejskim Domu Kultury Szopienice. Do konkursu zgłosiło się 12 zespołów z całego Górnego Śląska w tym także 2 zespoły z naszej szkoły.

Szkoły wystąpiły w różnorodnych formach twórczości: przedstawienia teatralne, inscenizacje, montaże słowno – muzyczne, pantomima, pokazy taneczne. W festiwalu oceniane były również prace plastyczne na temat „Dziecięce marzenia” – 23 osoby wysłało swoje prace do konkursu. Wszystkie występujące zespoły zachwyciły Jury. Festiwal rozpoczął występ uczniów naszej szkoły w przedstawieniu, pt.: „Królewna Śnieżka i sześciu krasnoludków”. Autorski scenariusz i reżyserię p. Doroty Zdanek oceniono bardzo wysoko, bo na I miejscu! O oprawę plastyczno-kostiumową zadbały p. Małgorzata Wojnarowicz, p. Katarzyna Janicka i p. Natalia Sajdok. Drugim występem naszej szkoły był eteryczny taniec motyli, który zajął GRAND PRIX. Jurorów zachwyciły czarujące stroje motyli świecące w ciemności. Opiekunem była p. Katarzyna Janicka i p. Natalia Sajdok. W kategorii plastycznej pt. „Dziecięce marzenia” I miejsca zdobyli: Claudia ze Szkoły Podstawowej nr 39 Specjalnej z Katowic, Klaudiusz z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 z Chorzowa, Szymon z Centrum Edukacji i Rehabilitacji z Zabrza oraz Szymon ze Szkoły Podstawowej nr 60 z Katowic – nasz uczeń. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe sponsorowane przez Szkołę Podstawową nr 60 Specjalną, Miejski Dom Kultury Szopienice, Fundację Pomocy Nowy  Świat z Katowic, Metis - Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny z Katowic, Salę Zabaw „Świat Dory” z Katowic oraz PSS Społem z Katowic, która zasponsorowała drożdżówki dla uczestników festiwalu. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom i opiekunom za pomoc w tej pięknej inicjatywie!

Licznik odwiedzin

582079
Today
All days
135
582079

2019-06-27 05:58

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved