foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

30 maja na terenie Klubu Wodniackiego MAROKO odbył się III Szkolny Piknik – to już wiosenna tradycja naszej placówki. Atrakcji było co niemiara! Naszą imprezą odwiedzili bardzo szacowni goście – pani posłanka Ewa Kołodziej, Dyrektor MOPS Katowice Pani Anna Trepka oraz Pani Agnieszka Gawron Dyrektor ZSO nr 3 w Katowicach. Zabawę rozpoczęliśmy, jak co roku, biegiem przeplatanym konkurencjami sportowymi wokół stawu Maroko na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. W tej sportowej atrakcji udział wzięło 34 uczniów naszej szkoły, którzy trasę biegu pokonywali ze swoimi rodzicami i wolontariuszami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3 w Katowicach. Gdy wszyscy zawodnicy zameldowali się już na mecie mogli wziąć  udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przygotowanym i poprowadzonym przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 15 w Katowicach. Odwiedził nas także pan policjant w prawdziwym radiowozie, który chętni i zainteresowani uczniowie mogli zobaczyć od środka. Oczywiście każdy chciał włączyć policyjną syrenę. W trakcie imprezy przy suto zastawionych stołach Rodzice obejrzeli krótkie przestawienie, które uczniowie przygotowali z okazji niedawno obchodzonego Dnia Matki i nadchodzącego Dnia Ojca. Ktoś mógłby pomyśleć, że upał i słoneczna pogoda wykluczają zupełnie zabawy hokejowe – nie u nas! Uczestnicy naszego pikniku mogli przywdziać na nogi prawdziwe łyżwy i strzelać hokejowym krążkiem do bramki na mini lodowisku pod okiem prawdziwego hokeisty – uczestnika i gościa naszego pikniku. Były kiełbaski z grilla i pyszne ciasta przygotowane przez Mamy, były sportowe zabawy i bardzo miła atmosfera, która udzieliła się wszystkim. Uwagę każdego przyciągnął pokaz capoeira, w którym uczniowie mogli wziąć udział przy dźwiękach charakterystycznej dla tego stylu walki muzyki.Każdy uczestnik pikniku stwierdzić może z cała pewnością, że w naszej szkole potrafimy się bawić!

Licznik odwiedzin

506777
Today
All days
843
506777

2019-04-22 19:58

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved