foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

 Wrześniowe wyjścia naszej szkoły upłynęły pod znakiem straży pożarnej.

19 września odwiedziliśmy siedzibę zawodowych strażaków w Chorzowie i tam braliśmy udział w bardzo pouczających zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedzieliśmy się jak ustrzec się zatrucia czadem, jak bezpiecznie użytkować urządzenia elektryczne i nie tylko, aby nie spowodować pożaru. Zobaczyliśmy „spalony pokój”, który na wszystkich zrobił ogromne wrażenie. Dowiedzieliśmy się także jak bezpiecznie zachować się na leśnym biwaku. Największą frajdę przyniosła jednak symulacja jazdy wozem strażackim do pożaru – wszyscy w strażackich kombinezonach, na sygnale – to było to!

Kilka dni później – 26 września przedstawiciele naszej „Sześdziesiątki” wzięli udział w XVIII  Wojewódzkiej Spartakiadzie Pożarniczej Szkół Specjalnych, podczas której odbyły się dwa konkursy. Pierwszym z nich był bieg sztafetowy w 6-cio osobowych grupach z prądnicą strażacką. Celem biegaczy było pokonanie toru przeszkód i podpięcie prądnicy do węża strażackiego, w kolejnej konkurencji dzieci lały wodę do hydronetki strażackiej.Nie obyło się też bez konkursu plastycznego na najładniejszy rysunek związany z pracą strażaka i tutaj dzieci miały godzinę zegarową na stworzenie swojego dzieła. Nasza uczennica, Andżelika z klasy IVd, zdobyła w konkursie plastycznym wyróżnienie.W biegu sztafetowym zajęliśmy natomiast VII miejsce w składzie Kamil, Krzysztof, Wojtek, Michał i Kuba.Gdyby któryś z naszych uczniów chciał zostać strażakiem, bez wątpienia posiada już przygotowanie do wykonywania tego trudnego zawodu.

 

Licznik odwiedzin

506825
Today
All days
891
506825

2019-04-22 20:26

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved