foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

14 listopada w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Frekwencja wśród uczestników zdecydowanie dopisała. Wszyscy – konkursowicze, jury, publiczność - zebrali się w szkolnej bibliotece, aby wysłuchać pięknie czytanych tekstów (prozy i liryki) dotyczących naszej Ojczyzny, gdyż hasłem przewodnim konkursu  był cytat z Mikołaja Reja „Polacy nie gęsi i swój język mają”, co świetnie wpisuje się w tematykę tegorocznych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych klas I- IV i V-VIII, a wśród nich wielu było debiutantami międzyszkolnego współzawodnictwa.Jury zdecydowanie nie miało łatwego zadania, oceniając uczniowskie popisy pięknego czytania.

Ostatecznie Grand Prix konkursu otrzymał Gabriel Malcherczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 14 w Chorzowie. W kategorii młodszej I miejsce zajął Michał Dominik ze Szkoły Podstawowej Nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach, II miejsce Borys Jabłeka ze Szkoły Podstawowej Nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi także z Katowic a III miejsce otrzymał Dawid Boj z SP Nr 14 z Chorzowa  oraz nasz uczeń Jerzy Sławik z klasy IIIa. Pozostali najmłodsi, debiutujący uczestnicy zabawy nagrodzeni zostali wyróżnieniami. W kategorii starszej  I miejsce otrzymał Mateusz Gomuła ze Szkoły Podstawowej Nr 67 z Katowic, II miejsce zajął Jakub Włosowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 47 w Katowicach i Anna Sierpień ze Szkoły Podstawowej Nr 39 Specjalnej w Katowicach, III miejsce także ex aequo Arkadiusz Pulut – szkolny kolega Ani Sierpień, nasz uczeń klasy Va Kasper Kasprowicz i Szymon Pochopień ze Szkoły Podstawowej Nr 55 Specjalnej w Katowicach. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali bardzo interesujące nagrody i pamiątkowe dyplomy. Konkurs okazał się bardzo udanym literackim spotkaniem nauczycieli i uczniów różnych szkół z Katowic i miast sąsiadujących.

Licznik odwiedzin

506877
Today
All days
943
506877

2019-04-22 21:08

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved