foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

W piątek 20 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta w Katowicach. Uczniowie Szkoły Podstawowej zaangażowali się w porządkowanie boiska szkolnego oraz całego terenu szkoły. Uczniowie Liceum zajęli się także sprzątaniem terenów poza szkołą.                                                                                                                                                                     Uczestnicy akcji zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt (worki na śmieci oraz rękawiczki) i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji wyruszyli do pracy. Dzięki zaangażowaniu uczniom udało się zebrać kilka pełnych worków na śmieci, które następnie zostały złożone w ustalonym punkcie, przy kontenerach na odpady. Akcja ta z pewnością skłoniła wielu uczniów do refleksji nad stanem naturalnego środowiska i pozwoliła rozwinąć indywidualne poczucie odpowiedzialności za wspólny, czysty świat i jego kondycję.

Licznik odwiedzin

797891
Today
All days
643
797891

2019-10-17 17:09

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved