foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

Dzisiejszy poranek nie należał do zwyczajnych. Naszą szkołę odwiedzili bowiem  Panowie Policjanci.W jakim celu tu przybyli? Czy ktoś coś „przeskrobał”? Takie pytania można było usłyszeć na szkolnych korytarzach. Po drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy znali już na nie odpowiedź. Przyjaźnie nastawieni funkcjonariusze przyjechali do nas, by przeprowadzić prelekcję na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Uczestnikami zajęć byli wszyscy uczniowie klas pierwszych. Najmłodsi przyjęli specjalnych gości z wielkim entuzjazmem. Uważnie słuchali tego, co mówią policjanci oraz chętnie zadawali im pytania. Cały wykład przyjął przystępną dla uczniów formę.  Poprzez zabawę uczyli się oni podstawowych zasad przechodzenia przez ulicę i zachowań, które gwarantują bezpieczeństwo na drodze. Z pewnością była to niezapomniana lekcja. Trzymamy kciuki za to, by nasi pierwszoklasiści zapamiętali ją na długo i nigdy nie zapominali o tym, by na drodze zachować szczególną ostrożność.

Licznik odwiedzin

797873
Today
All days
625
797873

2019-10-17 17:02

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved