foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w KatowicachKlasy dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera

We wrześniu 2011 r. w naszej szkole otwarta została

Czytaj

Sala SI

Terapia integracji sensorycznej: ž ma postać „naukowej zabawy” w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że kreuje zajęcia wspólnie z terapeutą. ž nie uczy się w niej dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności, a one pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Read More

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Nasza szkoła jest placówką wspierającą XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

więcej

Gabinet psychologa

Psychologiem szkolnym jest p. Barbara Ferda - to u niej każdy uczeń może uzyskać wsparcie i pomoc. P. Basia nikogo nie zostawi w potrzebie. Zawsze chętnie wysłucha uczniów i doradzi w każdej sytuacji

więcej

W piątek – 4 września – tradycji stało się zadość. Jak co roku spotkaliśmy się z uczniami i ich Rodzicami, by wspólnie spędzać czas obchodząc Święto Pieczonego Kartofla. O godzinie 10.00 zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, by zapoznać się z programem całej imprezy oraz przypomnieć sobie zasady bezpiecznego zachowania się w pobliżu ogniska.  Następnie byliśmy świadkami ciekawego występu naszych najmłodszych uczniów. Zakończył się on gromkimi brawami. Po części artystycznej Pani Dyrektor pasowała na ucznia każdego pierwszoklasistę oraz uroczyście  powitała wszystkich nowych uczniów naszej szkoły. Gdy emocje nieco opadły, wszyscy wyszliśmy na pięknie udekorowane boisko szkolne i zaczęła się impreza w scenerii plenerowej. Tam na przybyłych gości czekały już liczne „ziemniaczane konkurencje”.  Było mnóstwo sportowych emocji i dobrej zabawy. Ileż tam się działo...: „Szybki kartofelek”, „Kartoflany slalom”, skoki w workach, „Kartoflany połów”, malowanie buzi i stoisko    z loterią to tylko niektóre z atrakcji. W ramach wytchnienia i odpoczynku uczestnicy imprezy mogli w każdym momencie skorzystać z naszej kawiarenki, gdzie czekały na nich różne smakowitości przygotowane przez Rodziców oraz napoje rozgrzewające: kawa i herbata. Cały czas płonęło także nasze ognisko, gdzie piekły się pyszne kartofelki. Dostrzegli je nawet Panowie Strażacy, którzy przyjechali do nas swoim wozem. Ich obecność wzbudziła w dzieciach mnóstwo entuzjazmu i radości. Imprezę zakończyła wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki. Bawiliśmy się przednio i o to chodziło, bo szkoła to nie tylko nauka i wymagający nauczyciele, ale także i miejsce wspaniałych imprez, o czym mogliśmy się przekonać. Serdecznie podziękowania chcielibyśmy przekazać Rodzicom naszych uczniów za aktywne włączenie się w  organizację imprezy, przepyszne smakołyki i wspólną zabawę!

 

 

Licznik odwiedzin

797905
Today
All days
657
797905

2019-10-17 17:20

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved