foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w Katowicach

Dzień Edukacji Narodowej 14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia wszyscy mogliśmy poczuć się wyjątkowo – uśmiechnięci, radośni, odświętnie ubrani… Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu. Nasi uczniowie przywitali wszystkich zgromadzonych gości. Następnie wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim  piękne życzenia.  Byliśmy  także świadkami wręczenia nagród dla nauczycieli, pracowników administracji  i obsługi szkoły. Oklaskom nie było końca...Gdy emocje już nieco opadły, uczniowie zabrali nas wszystkich w podróż kosmiczną. Podczas ich występu żaden z nauczycieli nie mógł poczuć się pominięty. Wychodząc na środek sali każdy belfer dostawał od sympatycznych kosmitów piękny upominek. Nie zabrakło także pamiątkowego zdjęcia z przybyszami z innej planety oraz ich rakietą. Po przedstawieniu okazało się, że naszą szkołę odwiedził  wyśmienity kabaret. Szkolny skecz wywołał śmiech u widzów i sprawił, że wszyscy doskonale się bawiliśmy.Najzwyczajniej świętowaliśmy wspólnie ten dzień i kolejny raz pokazaliśmy, że w naszej szkole panuje niepowtarzalna atmosfera.

W poniedziałek 7 października w hali sportowej Stadionu Śląskiego odbyło się IV Spotkanie ze sportem, którego organizatorem była nasza szkoła.  Wyjątkowość tego wydarzenia podkreślona została  obecnością gości specjalnych – ambasadorów Stadionu Śląskiego – Anity Włodarczyk oraz jej trenera Krzysztofa Kaliszewskiego.W miniony poniedziałek  nasi uczniowie wraz z dziećmi z innych szkół mieli okazję wziąć udział w wielu konkurencjach sportowych. Zawody rozpoczęły się od rozgrzewki przeprowadzonej wspólnie z mistrzynią olimpijską Świata i Europy w rzucie młotem. Po rozgrzaniu się uczniowie mogli zmierzyć się z różnymi konkurencjami sprawnościowymi takimi jak: slalom z piłką na rakiecie, rzucanie woreczkami do celu, „wyścig kangura” i wiele, wiele innych. Po ich zakończeniu dzielni zawodnicy dostali nagrody: pamiątkowy medal oraz gadżety Stadionu Śląskiego. Nie zabrakło także pamiątkowego zdjęcia z gośćmi specjalnymi.Następnie młodzi sportowcy dołączyli do uczestników „Biegu Śląskie 1919 – 2019”, który organizowany jest w ramach XI edycji Silesia Marathonu. Symboliczny dystans 1919 metrów pokonany został przez wszystkich w integracyjnym biegu, upamiętniającym datę wybuchu I Powstania Śląskiego . Dziękujemy Stadionowi Śląskiemu za organizację, Anicie Włodarczyk i Krzysztofowi Kaliszewskiemu za udział , Silesia Pro Active za zaproszenie do biegu 1919 oraz wszystkim wspaniałym uczestnikom Spotkania ze sportem.

Dzisiejszy poranek nie należał do zwyczajnych. Naszą szkołę odwiedzili bowiem  Panowie Policjanci.W jakim celu tu przybyli? Czy ktoś coś „przeskrobał”? Takie pytania można było usłyszeć na szkolnych korytarzach. Po drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy znali już na nie odpowiedź. Przyjaźnie nastawieni funkcjonariusze przyjechali do nas, by przeprowadzić prelekcję na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Uczestnikami zajęć byli wszyscy uczniowie klas pierwszych. Najmłodsi przyjęli specjalnych gości z wielkim entuzjazmem. Uważnie słuchali tego, co mówią policjanci oraz chętnie zadawali im pytania. Cały wykład przyjął przystępną dla uczniów formę.  Poprzez zabawę uczyli się oni podstawowych zasad przechodzenia przez ulicę i zachowań, które gwarantują bezpieczeństwo na drodze. Z pewnością była to niezapomniana lekcja. Trzymamy kciuki za to, by nasi pierwszoklasiści zapamiętali ją na długo i nigdy nie zapominali o tym, by na drodze zachować szczególną ostrożność.

W piątek – 4 września – tradycji stało się zadość. Jak co roku spotkaliśmy się z uczniami i ich Rodzicami, by wspólnie spędzać czas obchodząc Święto Pieczonego Kartofla. O godzinie 10.00 zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, by zapoznać się z programem całej imprezy oraz przypomnieć sobie zasady bezpiecznego zachowania się w pobliżu ogniska.  Następnie byliśmy świadkami ciekawego występu naszych najmłodszych uczniów. Zakończył się on gromkimi brawami. Po części artystycznej Pani Dyrektor pasowała na ucznia każdego pierwszoklasistę oraz uroczyście  powitała wszystkich nowych uczniów naszej szkoły. Gdy emocje nieco opadły, wszyscy wyszliśmy na pięknie udekorowane boisko szkolne i zaczęła się impreza w scenerii plenerowej. Tam na przybyłych gości czekały już liczne „ziemniaczane konkurencje”.  Było mnóstwo sportowych emocji i dobrej zabawy. Ileż tam się działo...: „Szybki kartofelek”, „Kartoflany slalom”, skoki w workach, „Kartoflany połów”, malowanie buzi i stoisko    z loterią to tylko niektóre z atrakcji. W ramach wytchnienia i odpoczynku uczestnicy imprezy mogli w każdym momencie skorzystać z naszej kawiarenki, gdzie czekały na nich różne smakowitości przygotowane przez Rodziców oraz napoje rozgrzewające: kawa i herbata. Cały czas płonęło także nasze ognisko, gdzie piekły się pyszne kartofelki. Dostrzegli je nawet Panowie Strażacy, którzy przyjechali do nas swoim wozem. Ich obecność wzbudziła w dzieciach mnóstwo entuzjazmu i radości. Imprezę zakończyła wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki. Bawiliśmy się przednio i o to chodziło, bo szkoła to nie tylko nauka i wymagający nauczyciele, ale także i miejsce wspaniałych imprez, o czym mogliśmy się przekonać. Serdecznie podziękowania chcielibyśmy przekazać Rodzicom naszych uczniów za aktywne włączenie się w  organizację imprezy, przepyszne smakołyki i wspólną zabawę!

 

 

W piątek 27 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej. Rozgrywki miały miejsce na boisku KS Hetman 22 Katowice. Dzielnymi reprezentantami „sześćdziesiątki” byli: czwartoklasista Mariusz, piątoklasista Wojtek, dwóch siódmoklasistów – Arkadiusz i Benedykt oraz trzech ósmoklasistów – Krzysztof, Michał i Arkadiusz. Nasi przedstawiciele po zagorzałej walce zdobyli chwalebne piątek miejsce. Chłopcom serdecznie gratulujemy doskonałej formy, woli walki i udziału w turnieju.

Licznik odwiedzin

797875
Today
All days
627
797875

2019-10-17 17:02

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved