foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w Katowicach

29 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Tradycyjnie były wróżby małe i duże. Nie obeszło się bez lania wosku, wróżb z kart, koła zawodów i kości prawdy. Wszystko po to, by każdy z nas mógł dowiedzieć się o tym, co go spotka w przyszłości. Wróżby we wszystkich uczniach wzbudziły wiele emocji. Przyszłe losy, które sobie wywróżyli, zdominowały tematy szkolnych rozmów podczas przerw. Każdy uczeń chciał dowiedzieć się, kim w przyszłości zostanie jego kolega lub koleżanka. To w pełni zrozumiałe! Któż nie jest ciekawy przyszłości? Właśnie pod koniec listopada, podczas andrzejkowych wróżb, możemy próbować uchylić rąbka tajemnicy i przy tym po prostu dobrze się bawić.

27 listopada odbyły się zajęcia warsztatowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 1a, 3a i 3b. Dzieci najpierw poznały losy Baby Jagi, a następnie wykonały prace plastyczne przedstawiające domek na kurzej nóżce oraz papierową maskę. Dziękujemy Bibliotece Miejskiej za kolejne zaproszenie oraz ciekawie przeprowadzone warsztaty.

Dnia 26 listopada 2019 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Hej, me bałtyckie morze”. Gościliśmy przedstawicieli z kilku katowickich szkół. Uczestnicy oceniani byli w kategoriach: m.in. dramatyczna pauza, głos i jego natężenie czy przekaz artystyczny. Naszą szkołą dumnie reprezentowali: Franek z klasy 1b, Bartek z 2b wśród klas 1 – 3 oraz Kuba z 5d i Natan z 8a z klas 4 – 8 . Pięknie dziękujemy wszystkim zebranym uczniom oraz ich opiekunom! Chociaż emocje targały uczestnikami – jak fale, po naszym pięknym Morzu Bałtyckim, to wszyscy podryfowaliśmy do radosnego zakończenia obfitującego w fantastyczne nagrody.

We wtorek 19 listopada odbył się w naszej szkole V Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. W tym roku przyświecało mu hasło Hej me Bałtyckie Morze. Głównym celem konkursu było rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury dla dzieci i młodzieży oraz uczczenie 100 rocznicy Zaślubin Polski z morzem. Uczestnicy konkursu prezentowali dowolne legendy, utwory lub ich fragmenty o tematyce dotyczącej Morza Bałtyckiego. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach.  W kategorii klas 1 – 4 bezkonkurencyjny okazał się Franek z klasy  1b. Drugie miejsce zajął Bartek z klasy 2b, a trzecie Mariusz z klasy 4a. W kategorii klas 5—8 pierwsze miejsce zajął Kuba z klasy 5d, drugie Natan z klasy 8a, a trzecie ex aequo Arkadiusz i Benedykt z klasy 7b. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom udziału w konkursie.

Ale za to niedziela, niedziela… była dla nas!

 W minioną niedzielę Uczniowie i Rodzice klasy 6a zostali zaproszeni przez swoją wychowawczynię p. Dorotę Zdanek do Najdziszowa, gdzie mieści się Rancho Ponderosa. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12. Na początku wszystkim zebranym zostały przedstawione zasady zachowania się na Rancho wobec  zwierząt. Dzieci miały możliwość karmić króliki oraz świnie mangalice. Później odbyły się zajęcia praktyczne z zakresu czyszczenia oraz siodłania konia. Każdy z uczestników miał możliwość wsiąść na klacz SP – Damę, której właścicielką jest wychowawczyni uczniów. Spotkaniu towarzyszyły śmiech i dobra zabawa. Uczniowie wykonywali w siodle i na oklep ćwiczenia z zakresu podstawowej woltyżerki. Wielkie dzięki dla p. Weroniki, która przygotowała słodki poczęstunek w postaci domowych rogalików i drożdżówek. Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe, iście rodzinne zdjęcie…

Licznik odwiedzin

916400
Today
All days
686
916400

2019-12-05 17:45

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved