foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w Katowicach

Szanowni Państwo,
Zarząd Województwa Śląskiego z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego podjął decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży szkolnej pociągami Kolei Śląskich w czasie trwania ferii zimowych w województwie śląskim, tj. od 9 do 24 lutego 2019 roku. Do bezpłatnych przejazdów dzieci i młodzieży przebywających w tym czasie na terenie naszego województwa uprawnia ważna legitymacja szkolna szkół z obszaru całej Polski. Więcej szczegółowych informacji w tej sprawie znajduje się na stronie www.slaskie.pl – zakładka Kolej na ferie.

31 stycznia na korytarzach naszej szkoły można było spotkać strażaka, kowboja, kominiarza … wszyscy Ci przebierańcy liczyli sobie 7, 8 i 9 lat. Niektórzy w pierwszej chwili nie wiedzieli skąd Ci przebierańce i dlaczego? Potem pojawiły się Panie w kolorowych strojach a Pani Karolina – wychowawczyni Ia – nawet z gitarą. Odpowiedź była jedna! BAL! Karnawał przecież mamy, więc trzeba się cieszyć, świętować i bawić jak kto potrafi. W czym jak w czym, ale w radowaniu się to my jesteśmy specjalistami ! Maluchy udowodniły to po raz kolejny. Dzieci bawiły się świetnie, tańcząc, biorąc udział w różnych karnawałowych konkursach, jak taniec na gazecie przykładowo -  bo dlaczego nie?

30 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka, które obchodzimy w styczniu. Uczniowie naszej szkoły z tej okazji przygotowali „Koncert Życzeń”, w którym nasi goście mogli usłyszeć przeboje swojej młodości. W bardzo przyjemnej atmosferze – przy filiżance kawy z mleczkiem i ciasteczku – Babcie i Dziadkowie słuchali śpiewu swych wnucząt i nucili z uśmiechem najbardziej znane piosenki Skaldów, Urszuli, Marka Grechuty i nie tylko. Niektórzy z najmłodszych tego dnia nawet wcześniej skończyli lekcje, bo Babciom i Dziadkom trudno było się  rozstać z wnuczętami i zostawić je w szkole. Takim to dobrze, co nie!?

Uprzejmie informujemy, że  Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach, prowadzi w roku 2018/19 Kampanię Społeczną "AUTYZM. CODZIENNOŚĆ... Od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj", wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie  www.metis.pl, znajduje się tam: spot informacyjny, 12 minutowy film edukacyjno -informacyjny, który w przystępny sposób przybliża zagadnienie autyzmu. Dostępne są również  materiały, miedzy innymi- publikacja z materiałami edukacyjnymi, prezentacja i  ulotki dla rodziców. Organizatorzy ponadto serdecznie zapraszają  na spektakl "Nieodkryty świat" w reżyserii Macieja Cierzniaka. Spektakl ten powstał w ramach Kampanii Społecznej "AUTYZM. CODZIENNOŚĆ... Od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj", we współpracy Teatru Rozrywki z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach. Szczegóły na stronie  www.metis.pl, My jako szkoła serdecznie  zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

9 i 16 stycznia to dwie mroźne, zimowe środy, które w naszej szkole minęły pod znakiem ortografii. 9 stycznia uczestnicy  Szkolnego Konkursu Ortograficznego napisali dyktando, którego wyniki zadecydowały o zakwalifikowaniu się do następnego etapu współzawodnictwa – II Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się tydzień później. Reprezentantami naszej szkoły na szczeblu międzyszkolnym zostali : Kinga z klasy VIIIb, Dominika z klasy VIa i Natan z klasy VIIa

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

462592
Today
All days
255
462592

2019-02-19 05:18

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved