foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Nasza szkoła NIE. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy.Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna w Katowicach

Gdybym miała napisać coś w wielkim skrócie o naszej szkole to brzmiało by to tak: "Najlepszą i najrozsądniejszą decyzją jaką w życiu podjęłam to decyzja o tym aby moje dziecko uczyło się w szkole Naszej szkole.
    Moja córka początkowo (kl.I i II) chodziła do szkoły integracyjnej. Te dwa lata to był dla nas koszmar. W klasie było 17 dzieci (tylko w porównaniu do klasy masowej i aż w porównaniu do naszej obecnej klasy) Pani wspomagająca pomagała całej siedemnastce dzieci, a nie tylko czwórce z orzeczeniem dla której tak naprawdę była w tej klasie.
Mimo, że córka w orzeczeniu wyraźnie miała napisane, że jej tempo pracy jest powolne i powinno być dostosowane do jej potrzeb, jednak nie było brane to pod uwagę. Jak to stwierdził wychowawca, córka nie miała być traktowana inaczej niż reszta dzieci....
Córka denerwowała się, że nie nadąża za klasą, do tego dochodził nadmiar bodźców zewnętrznych i hałas niesłyszany dla nas, który powodował, że wchodziła pod ławkę i siedziała tam dwie, trzy godziny lekcyjne przy czym była agresywna, a skutkiem  jej zachowania było to, że musiał w domu nadrobić wszystko to co było w szkole, tak więc przynosiła do domu 16 - 20 zadań do zrobienia , gdzie reszta klasy miała po 2-3 zadania i całe popołudnie wolne A moja córka każde popołudnie spędzała na jakiś terapiach czy zajęciach rewalidacyjnych typu tomatis biofeedback logopedia hipoterapia, dogoterapia, terapia SI itd.
Wkładałam w córkę dużo pracy i wysiłku, mimo to widziałam, że zamyka się w sobie, jest agresywna, nie ma z nią komunikacji i następuje regres.
Wszystko zmieniło się od momentu, gdy córka zaczęła naukę w Sp.nr 60 w Katowicach.

Czytaj więcej: Mama Weroniki

Rozglądając się za miejscem, gdzie mój syn mógłby znaleźć swoje miejsce w świecie edukacji, trafiłam na szkołę, która dała nam wsparcie, wiedzę i uśmiech na twarzy. Gdy widzę, jak z zaangażowaniem i radością opowiada o przeżyciach każdego dnia, a jego zeszyty wypełniają się coraz bardziej wyraźnymi zapiskami wiem, że mój wybój był dobry.

Czytaj więcej: Mama Kuby

Nazywam się Tymek i mam 10 lat.

Chodzę do 4 klasy szkoły podstawowej w ZSS w Katowicach na ul.Gliwickiej.

Uczę się w tej szkole dopiero od 1,5 roku ( od 3 klasy). Wcześniej uczyłem się w szkole podstawowej w miejscowości, w której mieszkam.

Pierwszą i drugą klasę źle wspominam. Nie wiedziałem jeszcze ,że jestem chory na zespół Aspergera, ale wszyscy widzieli ,że jest coś ze mną nie tak. Ja uważałem, że to oni się dziwnie zachowują.

Czytaj więcej: Tymek

Jesteśmy rodzicami Marka-ucznia klasy VI.Marek jest dzieckiem niepełnosprawnym intelektualnie z wieloma problemami.Do szkoły, którą pokochał już na dniach otwartych uczęszcza od roku szkolnego 2010/11.Jako rodzice jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru szkoły.Dziecko czuje się w niej bardzo dobrze i zawsze mówi o niej ,,moja szkółka",chętnie uczęszcza na zajęcia szkolne i poza szkolne,które dostosowane są do jego możliwości i umiejętności

Czytaj więcej: Rodzice Marka

Zanim wybrałam szkołę dla syna długo się zastanawiałam co
będzie dla niego najlepsze. Syn ma auztym, ale dość dobrze sobie radzi -
problemem są jego napady złości i wrażliwość słuchowa. Odwiedziłam
nawet szkołę integracyjną, która znajduje się na moim osiedlu -
niestety, już podczas pierwszej rozmowy poinformowano mnie, że skoro
dziecko ma takie problemy to pewnie będzie miało indywidualny tok
nauczania. Na szczęscie Pani psycholog w Poradni powiedziała mi o szkole,
w której są klasy tylko 
dla takich dzieci jak moje (Syn ma autyzm, ale równocześnie jest w normie
intelektualnej i powienien mieć normalny program nauaczania - taki jak
jest w masowych szkołach). Bardzo się cieszę, że wreszcie ktoś
zauważył problem i znalazło się miejsce dla dzieci takich jak moje -
dzieci które dotychcza nigdzie nie pasowały. Syn dobrze się czuje w
swojej klasie ponieważ jest wśród swoich - wszyscy mają te same lub
podobne problemy i ograniczenia. Klasy są mało liczne a w każdej jest
aż dwóch 
nauczycieli. Mam dobry kontakt z nauczycielami i na bieżąco jestem
informowana o postępach i trudnościach jakie ma mój syn. Jeśli jeszcze
raz miałabym wybierać to tylko ta szkoła - żadna inna.
Mama Kacpra

Licznik odwiedzin

506812
Today
All days
878
506812

2019-04-22 20:19

Facebook

 

2019 Copyright Szkoła Podstawowa nr 60 w Katowicach Rights Reserved